Zmenšiť textZväčšiť text

Šport

Rovňaci mali stále blízko ku športu. Už v 30-tych rokoch 20. storočia sa tu konali veľké konské dostihy, na ktorých sa zúčastnili jazdci zo širokého okolia.

Na športovanie nemala obec osobitne vyčlenené priestory. Futbal sa hrával s handrovou futbalovou loptou na urbárskych pasienkoch na krásnom briežku. Po roku 1950 sa futbal hrával už na novom ihrisku. Založená bola T.J. Sokol, postupne však zanikla.
Pri ihrisku bolo antukové volejbalové ihrisko.

V rokoch 1958 – 1959 sa mládež zapojila i do okresnej súťaže vo volejbale. Počas zimných mesiacov zaliala voda všetky lúky od cesty až po Klinckovcov, ktoré sa zmenili na veľké klzisko, na ktorom sa hrával hokej.

Najpopulárnejším športom v obci je cyklistika, má dlhú tradíciu. V 80- tich rokoch sa začala budovať v bývalej obecnej práčovni posilovňa – fitnescentrum. Zo začiatku tam bola len jedna lavička a činka.
Príchodom Jozefa Saxona nabral tento šport na dynamike. Priniesol viacero posilňovacích strojov, niektoré náradia si zhotovujú sami. V roku 1998 fitness zväčšil, vykonala sa vnútornú prestavbu a rekonštrukciu a zaviedlo sa plynové kúrenie.
Zaujímavou hrou pre mládež bol i stolný tenis, ktorý sa hrával v kultúrnom dome a usporadúvali sa i stolnotenisové turnaje.